mobile webchat

content

Eğitim Destek Sigortası

Nedir?

Çocuklarımızın eğitimlerinin ve gelişimlerinin en iyi şekilde tamamlanmasını, ebeveynlerin vefatı halinde eğitim hayatının sürekliliğinin güvence altına alınmasını amaçlamaktadır. Eğitim Destek Sigortası, vefat riski gerçekleşmese dahi sigorta süresi boyunca poliçenin içeriğindeki ek faydaların sigortalı tarafından kullanılabileceği bir hayat sigortası ürünüdür.. 

Kimler yararlanabilir?

18-66 yaş arasındaki tüm bireysel müşterilerimiz hedef kitleyi oluşturmaktadır. Ebeveynler dışında çocuğun herhangi bir yakını veya eğitim masrafını üstlenen diğer şahıslar da Eğitim Destek Sigortası yaptırabilirler.

Teminat hangi durumları kapsar ve ne zaman devreye girer?

Vefat Teminatı; Sigortalının poliçe süresi içerisinde vefatı halinde, vefatın gerçekleştiği yılda poliçede yer verilen teminat tutarı daha önce belirlenmiş lehdar/lehdarlara veya lehdar belirlenmemiş ise kanuni varislerine vefat tazminatı olarak tek seferde ödenir. 
            
İlk yıl için minimum teminat tutarı 20.000 TL olup, diğer yıllar için teminat tutarı ilk yıl teminat tutarının süreye bölünmesi ile bulunur. İstenildiği takdirde teminat tutarı sabitlenebilir.

Ek Fayda Hizmetleri Nelerdir?

Kariyerimi Ben Yönetiyorum; İşten ayrılmış ve iş arayışında olan, mevcut işinden memnun olmayıp kariyerini geliştirmek isteyen veya yeni mezun olmuş ve kariyerinin ilk basamağında etkin bir yönlendirme arayan kişilerin faydalanabileceği bir ek faydadır.
Çocuk-Ergen Psikolojisi Eğitim Danışmanlığı; Tüm yaş gruplarına gelişim ve eğitim desteği sunan bir ek faydadır.
Çocuk ve Büyük Sağlığı Danışma Hattı; Poliçe sahibi ve çocuğuna ait sağlıkla ilgili her konuda bilgi ve yönlendirme hizmeti alınabilen bir ek faydadır.
Etüt, Hobi ve Dil Kursları; Çocuklara verilecek etüt, hobi aktiviteleri, dil kursu ve sanat eğitimlerini (müzik, bale, dans vb.)  %10 ile %30 arasında indirimli satın almaya yarayan bir ek faydadır. 

Sigorta süresi

Sigorta süresi, minimum 4 yıl maksimum 20 yıl olmak üzere sigorta başlangıcından itibaren çocuğun kalan eğitim yılına göre belirlenir. Sigorta giriş yaşının 50 yaş üstü olması durumunda sigorta süresi en fazla Giriş Yaşı + Süre = 70 şeklinde olmalıdır.

Prim ödeme şekli

Ödenecek prim tutarı, sigorta teminatına, sigortalı yaşına  ve sigorta süresine göre değişkenlik göstermektedir.

Sigorta primleri müşterilerin seçimine göre hesaptan  peşin olarak veya kredi kartından  peşin veya maksimum 9 taksit’de tahsil edilecektir.

KURUMSAL BİREYSEL